We make human support accessible with technology

Problém

Diabetem 2. typu v Evropě trpí 60 milionů lidí a pouze 6.5% z nich dosahuje cílů léčby. Důsledkem jsou časté komplikace jako amputace, slepota, nebo kardiovaskulární onemocnění. Diabetes je progresivní onecmonění, které se dá léky pouze kontrolovat. Behaviorální terapie je nejefektivnější způsob léčby a může onemocnění u téměř poloviny pacientů úplně zvrátit. V současnosti je ale terapie dostupná pouze zlomku pacientů, protože je nákladní a naráží na kapacitu zdravotníků.

Proto spolu s předními českými lékaři a zkušenými nutričními terapeuty vyvíjíme mobilní a webovou platformu, která podporuje pacienty mezi návštěvami u lékaře. Stavíme na nejnovějších klinických postupech, datové analytice a správně načasované podpoře našeho týmu nutričních terapeutů. Díky tomu prokazatelně snižujeme riziko vzniku zdravotních komplikací a dosahujeme lepších výsledků v porovnání s běžnou praxí.

Meet our core team

Jan Šomvársky, Msc. Bussiness development
Mgr. Lenka Röhryová, Msc. Operations
Mgr. Ondřej Kulatka Product development
Bolek Kristián, BSc. (Hons) IT
MUDr. Lucie Kovářová Medical doctor

Medical board

Prof. MUDr. Alexandra Jirkovská, CSc. Internal medicine
Mgr. Jana Eliášová Nutrition
Mgr. Bc. Martina Karbanová Nutrition
PhDr. Šárka Slabá, Ph.D. Psychology

Naším cílem je zlepšit výsledky a dostupnost léčby diabetu. Chcete se k nám přidat nebo se podělit o své postřehy ohledně cukrovky? Ozvěte se nám na info@vitad.io.